II Piesza Pielgrzymka Tradycji do Wąwolnicy

Rok temu rozpoczęliśmy historię Fundacji pielgrzymką do Matki Bożej Kębelskiej, powierzając Jej nasze działania. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, także w Kościele. Przed nami trudny czas odnajdywania się w nowej sytuacji po motu proprio z 16 lipca tego roku. Tym bardziej chcemy ponownie uciec się do Niej, prosząc zarówno o siłę jako naszą Hetmankę, jak i o pokorę jako wierną Służebnicę Pana.

Wyruszamy do Niej w I sobotę, 2 października.

Jedynym miejscem celebracji Mszy św. „Trydenckiej” w naszej diecezji jest obecnie kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie (ul. Staszica 16a). Tu rozpoczniemy śpiewaną Mszą św. o godz. 8:30. Po niej wspólnie, wynajętym autokarem, pojedziemy do Palikij Pierwszych. Stamtąd wyruszymy do Wąwolnicy ok. 11:00.

Do przejścia będziemy mieli ok. 18 km. Nie będziemy się spieszyć, dając sobie czas zarówno na wysłuchanie głoszonych nauk, modlitwę, śpiew i ciszę, jak i na bycie ze sobą nawzajem.

Ostatnim punktem pielgrzymki będą Nieszpory ludowe w kaplicy Matki Bożej w Wąwolnicy.

Przewodniczyć pielgrzymce będzie znany już x. Kamil Mielniczuk, a pójdziemy pod hasłem „Maryja nasza Hetmanka”.

Zgłoszenia przyjmujemy do 24 września poprzez poniższy formularz.
Jeśli zgłosisz się po terminie, to i tak możesz dołączyć. Możemy jednak nie mieć dla Ciebie śpiewnika ani miejsca w autokarze.
W razie pytań nie wahaj się do nas odezwać!

Udział w pielgrzymce jest darmowy. Zachęcamy jednak do wsparcia działań Fundacji.
Podczas Nieszporów będzie zbierana taca na potrzeby Sanktuarium w Wąwolnicy.