Po pielgrzymce do Wąwolnicy

3 października, w pierwszą sobotę października, zorganizowaliśmy pielgrzymkę Tradycji Lubelskiej do sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy. Rozpoczęliśmy o godzinie 7, pod kościołem w Konopnicy, od modlitwy i poświęcenia krzyża pielgrzymkowego.

Mimo wszelkich niedogodnosci na szlak pątniczy wyszło 25 osób. Pokonaliśmy dystans 35 kilometrów, idąc między innymi przez Motycz, Wojciechów, Łubki i Niezabitów.

W trakcie drogi śpiewaliśmy tradycyjne, często mało znane pieśni, wysłuchaliśmy kilka konferencji Księdza Przewodnika, odmawialiśmy i śpiewaliśmy różaniec (także po łacinie). Ukoronowaniem pielgrzymki była tradycyjna Msza Święta w kaplicy MB Kębelskiej o godzinie 16.

Naszym Przewodnikiem był ksiądz Kamil Mielniczuk, od lat związany z lubelskim środowiskiem. Pomagał mu ksiądz Paweł Jędrzejewski – duszpasterz naszego środowiska.

Mamy nadzieję, że pielgrzymka na stałe wpisze się w kalendarz Tradycji w Lublinie.

Dziękujemy Księżom za opiekę duchową, osobom prowadzącym śpiew za ofiarne tworzenie nastroju pielgrzymki, a porządkowym za to, że dzięki nim dotarliśmy przed wizerunek Naszej Pani bez strat w ludziach.

Zapraszamy do obejrzenia galerii pielgrzymkowej.

Autor zdjęć: Miriam Chmielowiec.

Autor zdjęć: JG